Pusula Gazetesi - Zonguldak
Zonguldak kabusla uyandı...
Zonguldak kabusla uyandı... En borçlu 2. il olduk...

BDKK tarafından açıklanan rakamlara göre İstanbul, Ankara ve Adana en fazla kredi kullanan iller sıralamasında ilk 3'te yer aldı.

 

BDDK, eylül ayı itibarıyla illerin mevduat, kredi ve kart yapısını da ortaya koydu. Eylül itibarıyla bankacılık sisteminin kullandırdığı toplam nakdi krediler 1 trilyona yaklaştı.

ASLAN PAYI İSTANBUL'UN

Tabii burada aslan payını 400.9 milyar lira ile İstanbul aldı. İkinci Ankara'nın kullandığı kredi ise 119.7 milyar lirada kaldı. Tasarruf miktarına bakıldığında İstanbulların kullandığı kredinin yarısı kadar yani yaklaşık 219 milyar liralık tasarruf ettiği görülüyor.

ADANA ŞAŞIRTTI

İstanbul ve Ankara sürpriz yapmazken Adana takipteki kredi oranı ile dikkat çekiyor. İlk on içerisinde yer alan Adana'nın kullandığı kredi de 22.2 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. 400 milyar lira kredi kullanan İstanbullunun takipteki alacak tutarı 9.8 milyar lira düzeyinde olurken, Adana'da bu rakam 1.2 milyar lirayı buldu.

BİREYSEL KREDİLERDE ARTIŞ

Yani takipteki alacakların, toplam kredilerine oranı yüzde 5.8 gibi oldukça yüksek seviyede gerçekleşti. Kredi türleri itibarıyla 2012'de tüm kredi türlerinde gözlenen takipteki alacak artışının 2013 yılının ücüncü çeyreğinde de devam ettiği ifade edildi. Önceki çeyrek ile karşılaştırıldığında takipteki alacaklarda en fazla artış yüzde 10.4 ile bireysel kredilerde gözlendi.

En yüksek borç takibi olan iller;

Bu haber 5335 defa okundu.

Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar
Zonguldak kabusla uyandı...
a.eren14 Kasim 2013 : 12:21:03  
Bankaların önündeki kuyrukları görmüyormusunuz, borç para alıp daha sonra ödeme güçlüğü içine girip icraya verilen emekliler Zonguldak için yetmiyor mu.
Zonguldak kabusla uyandı...
KANAT TAN13 Kasim 2013 : 19:58:58  
ülkemizde en çok intihar yaşanan ,emeklının çalısandan daha fazla yasadığı tek kent olan,son bı kaç ay ıcersınde en cok göç veren en önemlisi cumhurıyet kurulduktan sonraki ilk vılayetımız...zonguldaksporumuzuda unutmayalım,14 sene 1.lıgde oynayıp suan ıcın amator kumede olan SAHIPSIZ ZONGULDAK...
Kaliteweb sınırsız web hosting